SŁONECZKA

1 grupa - dzieci 3- letnie

Grupa pierwsza to najmłodsza grupa przedszkolna. Maluszki mają za sobą już pierwszy miesiąc w przedszkolu oraz różne imprezy, w których aktywnie uczestniczyli. Chętnie podejmują różnego rodzaju aktywności w zabawach oraz wykazują się kreatywnością. Poprzez wspólne zabawy poznają się i integrują co sprzyja procesowi ich adaptacji. Trzeba również zaznaczyć, że jest to w większości grupa pozytywnych indywidualistów, jasno wyrażających swoje zdanie i potrzeby. Jak nazwa grupy wskazuje – „słoneczka” – nasze maluszki są uśmiechnięte, radosne i pogodne. Życzymy im samych mile spędzonych dni. Oby na co dzień „zarażały” nas swoją pozytywna energią. W świat edukacji poprzez zabawę wprowadzają nas p. Agatka i p. Ania. O porządek w naszej sali dbamy wspólnie z p. Justynką i p. Agą, które przynoszą nam również pyszne posiłki.

Uwaga Rodzice

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Agata Kamińska wtorek 15.00-15.30

Anna Sanecka- Zubek czwartek 15.00 -15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na czerwiec 2019 roku.

Dzień Dziecka

Uświadomienie dzieciom ich praw do zabawy, nauki, rozwoju; kształtowanie umiejętności klasyfikowania ze względu na jedna lub dwie cechy; kształtowanie prawidłowej postawy wobec swoich obowiązków.

Wdrażanie do zgodnego współdziałania i porozumiewania się umiarkowanym tonem głosu.

Kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat swoich marzeń oraz umiejętności cierpliwego wysłuchiwania innych; zapoznanie dzieci  z wybranymi zwyczajami i zabawami ich rówieśników z różnych części świata.

Zwierzęta duże i małe

Poszerzanie wiedzy o nazwy zwierząt żyjących w polskich lasach; wdrażanie do szanowania zwierząt i ich miejsca zamieszkania; rozpoznawanie i podawanie nazw zwierząt żyjących w zoo.

Zapoznanie z wyglądem i zwyczajami papugi; kształtowanie umiejętności porządkowania elementów od najmniejszego do największego i odwrotnie.

Poznanie zasad bezpieczeństwa w sytuacji, gdy spotkamy nieznajome zwierzę.

Lato

Obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie latem; poznanie zjawisk atmosferycznych występujących w czasie burzy oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas burzy.

Eksperymentowanie z kolorami; usprawnianie małej i dużej motoryki.

Rozumienie znaczenia oznaczeń symbolicznych – posługiwanie się nazwami zjawisk atmosferycznych.

Wakacje

Rozpoznawanie na obrazkach krajobrazów: morze, góry, las; poznawanie Polski podczas zabawy.

Poznawanie charakterystycznych cech krajobrazu morskiego oraz sposobów spędzania czasu nad morzem; poznanie właściwości piasku w toku zabaw eksperymentalnych.

Zwracanie uwagi na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów.

Tematyka:

1. Dzień Dziecka.
2. Zwierzęta duże i małe.
3. Lato.
4. Wakacje.

Nauka wiersza: Zabawa – nasze prawo

Nauka piosenki: Razem z latem

Zabawa – nasze prawo

Dzieci maja różne prawa,
ale głównym jest zabawa,
więc popatrzmy w lewo, w prawo,
jaką zająć się zabawą.
Z kolegami albo sami,
Bez zabawek, z zabawkami,
czy w mieszkaniu, czy na dworze,
każde z nas się bawić może.
Kto się bawi, ten przyznaje,
że zabawa, radość daje,
i czas przy niej szybko leci,
więc się lubią bawić dzieci.

Razem z latem

Chodzi złote lato
w kapeluszu z kwiatów,
w rękach ma latawiec,
biega z nim po trawie.

Ref.: Hopsa, hopsasa, razem z latem ja (2x)
Czasem dla ochłody
lato zjada lody.
Zjada je powoli gardło go nie boli.

Ref.: Hopsa, hopsasa, razem z latem ja (2x)