MUCHOMORKI

3 grupa - dzieci  3-, 4-letnie

Grupa „Muchomorki” to dzieci 3 i 4-letnie. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze panie – Gosię i Beatę oraz rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery na świeżym powietrzu. Wspólnie z panią Basią, dbamy o porządek w naszej sali. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając czytanych książeczek.

Uwaga Rodzice

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, panie czekają na Was:

Beata Szpakowska–  wtorek 15.00 – 15.30

Marcelina Wapińska - poniedziałek 15.00 – 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na  czerwiec 2019 roku.

Zapoznanie dzieci z powszechnymi gatunkami roślin w Polsce i ich przeznaczeniem, wdrażanie dzieci do ostrożności w kontaktach z roślinami.

Rozwijanie wiedzy o barwach podstawowych; utrwalenie wiedzy dzieci dotyczącej cech barw: kolory ciepłe i zimne.

Uświadamianie dzieciom sposobów bezpiecznego zachowania w trudnych sytuacjach pogodowych.

Kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej.

Zapoznanie dzieci z kolorami tęczy; kształcenie umiejętności wnioskowania.

Wdrażanie dzieci do systematycznej pracy.

Zachęcanie dzieci do świadomej obserwacji otaczającego je świata, doskonalenie percepcji wzrokowej.

Rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni.

Rozwijanie wyobraźni i kreatywności przez układanie pejzaży górskich z figur geometrycznych.

Porządkowanie wiedzy dzieci na temat rzek, jezior, mórz.

Zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa – postępowanie w przypadku zgubienia się.

Rozwijanie u dzieci umiejętności bezpiecznego posługiwania się danymi identyfikacyjnymi: imię, nazwisko, imiona rodziców, adres.

Kształtowanie umiejętności rozpoznawanie zapisu imion: własnego i innych.

Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania opowiadania i wypowiadania się na jego temat.

Zapoznanie dzieci z funkcją pocztówek i zachęcanie do wysyłania z wakacji.

Tematyka:

1. Dzień Dziecka.

2. Zwierzęta duże i małe.

3. Lato.

4. Wakacje!

Wiersz: Lato i dzieci
Piosenka: Jestem podróżnikiem

Lato i dzieci

Lato do nas idzie,
zatrzyma się w lesie.
Jagody, poziomki
w dużym koszu niesie.

Słoneczka promienie
rozrzuca dokoła.
- Chodźcie się pobawić!
Głośno do nas woła.

Nad morze, w góry
chce pojechać z nami.
Wie, że miło spędzi
czas z przedszkolakami.

Jestem podróżnikiem

Zapakuję plecak i w podróż wyruszę.
A dlaczego?
A dlatego, bo świat poznać muszę.
Szlak mojej wędrówki już narysowany.
Jedną mapkę mam dla siebie, a drugą dla mamy.
Na żaglówce z kory przepłynę kałużę.
I na wyspie podwórkowej zatrzymam się dłużej.
Potem w piaskownicy poszukam oazy.
Na pustyni przecież wszystko może się wydarzyć.
Na lwa się zaczaję, bo tu śladów wiele.
I zostanę najsłynniejszym w świecie tropicielem.
Gdy skończę wyprawę po lądach i wodach,
wtedy chętnie wam opowiem o moich przygodach.