ZASADY ODPŁATNOŚCI

Opłatę za przedszkole określa ustawa z 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy  o systemie oświaty oraz innych ustaw oraz uchwała Rady Gminy Czudec z dnia 30.12.2016 r.

Opłata za wyżywienie
- to koszty produktów żywnościowych ustalone w postaci dziennej stawki żywieniowej.
Aktualna stawka żywieniowa wynosi 5 zł
.
Przedszkole prowadzi wyżywienie w zakresie trzech posiłków dziennie tj.  śniadanie, obiad i podwieczorek. Dzienna stawka żywieniowa oraz opłata za godziny pobytu w przedszkolu ulega zwrotowi zależnie od ilości dni nieobecności dziecka.

Pozostałe koszty związane z prowadzeniem przedszkola pokrywa Urząd Gminy.

Od 1 stycznia 2017 r. rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (oraz starszych) w publicznych przedszkolach, a także oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej lub innych formach wychowania przedszkolnego muszą ponosić jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.
      Kształcenie dzieci w wieku 6 lat i starszych w czasie przekraczający 5-godzinny bezpłatny wymiar pobytu w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym jest bezpłatny. Opłaty za świadczenia przekraczające 5-godzinny bezpłatny wymiar pobierane są za młodsze dzieci.

Uchwała Rady Gminy
określająca zasady odpłatności za przedszkole ...