Rady na pierwsze dni

Nie przeciągaj pożegnania w szatni. Pomóż się dziecku rozebrać, pocałuj je na do widzenia i wyjdź.

Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.

Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, dostaniesz lalkę. Kiedy będziesz odbierała je z przedszkola, możesz dać mu jakiś malutki prezencik. Nie może to być forma przekupywania.

Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres.

Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola Twój mąż. Rozstania z tatą są często mniej bolesne.